Πανηγυρίζει ο Βύρωνας για την άνοδο της Δόξας

Πηγή: onsports.gr

Στην Α΄ Αθηνών θα αγωνίζεται τη νέα περίοδο η Δόξα Βύρωνα, αφού επικράτησε σε αγώνα μπαράζ του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας, με σκορ 3-1.

Τα γκολ των νικητών, πέτυχαν οι Λεβέντης (36΄), Γαβαλάς (45΄) και Ρόππας (76΄).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί (0-1) στο 26΄με τον Καπελάκη.

Ο διαιτητής Καλογερόπουλος, στο 86΄ απέβαλε τον Τσαβδαρίδη και τέσσερα λεπτά αργότερα τον Ασωνίτη.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ: Γεωργούλας, Κοίλιας, Αϊβαλής, Κόκκαλης (87′ Λυρίτσης), Στουτσιένη, Χαλβατζής, Καραλάγας, Γαβαλάς (73′ Τσαβδαρόπουλος), Ρόππας, Λεβέντης, Νταλιάνης.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Στεφανόπουλος, Σάχου, Ασωνίτης Ν, Γκιρλέμης Γ., Γκιρλέμης Δ., Μπαρδάκης, Βουντούνης, Φάρος (46′ Πολίτης), Μελισουργός (2′ Καπελάκης), Παρζάλης, Πάνου (46′ Ασωνίτης Β.).