Περα Κλουμπ – Αθηναϊκός 2 -2

Πηγή: athinaikosfc1917.blogspot.com

Την τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία παραχώρησε ο Αθηναϊκός στην ομάδα της Πέρα Κλουμπ. Αν και προηγήθηκε στο A’ ημίχρονο με 2-0, ο Αθηναϊκός δεν κράτησε το υπέρ του αποτέλεσμα, παραχωρώντας ισοπαλία με 2-2 στην Πέρα Κλουμπ.

Οι «λόρδοι» προηγήθηκαν χάρις στα γκολ του Τρίψα στο 21’ και του Μπίτιλη στο 35’, όμως στην επανάληψη η Πέρα Κλουμπ εκμεταλλεύθηκε τις αποβολές του Αθηναϊκού και επανήλθε στο παιχνίδι.

Στο 58’ αποβλήθηκε ο Βουρλούμης και τρία λεπτά αργότερα ο Σιάσος μείωσε σε 2-1. Στο 85’ υπήρξε η δεύτερη αποβολή για τους φιλοξενούμενους, αυτή τη φορά για τον Μπίτιλη, ενώ στο 88’ ο Χίσος έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Έτσι η ομάδα του Βύρωνα έπεσε στην πέμπτη θέση την χαμηλότερη για φέτος.

Για την ιστορία αγωνίστηκαν οι: Μηλιώνης, Μπίνας, Βουρλούμης, Αλεξόπουλος, Δελαρδας, Μπελέρι, Μπιρμπίλι, Τρίψας, Ζαχαρόπουλος (46’ Καραμπάς), Σπέρτος (60’ Κοτίτσας), Μπίτιλης.