Χαϊδάρι – Δόξα Βύρωνα 3-1

Με ήττα ξεκίνησε το πρωτάθλημα για την Δόξα Βύρωνα  στον εκτός έδρας αγώνα που έδωσε με την ομάδα του Χαϊδαρίου. Το Χαϊδάρι άνοιξε το σκόρ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με τον Αντρέα Σπύρου να κάνει το 1-0 στο 44′ . Στο 49΄ο Κρητικός, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Η Δόξα μείωσε σε 2-1 στο 65΄με γκολ που σημείωσε ο Ταμπουράκης. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Κρητικός, πέντε λεπτά αργότερα με σούτ στο ύψος του πέναλτι έξω απο την μεγάλη περιοχή.

ΧΑΪΔΑΡΙ: ΜΑΧΑΙΡΑΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΟΥΚΗΣ, ΤΣΩΝΗΣ, ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ, ΚΑΤΙΚΑΡΙΔΗΣ, ΚΟΤΣΟΛΑΚΟΣ (75′ ΛΙΑΚΟΣΤΑΜΟΣ), ΣΠΥΡΟΥ, ΚΑΡΩΝΑΣ (65′ ΧΡΗΣΤΟΥΛΗΣ), ΡΟΥΠΙ (85′ ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ)

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝA: ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ, ΚΡΙΕΜΑΔΥ, ΡΟΠΑΣ, ΑΪΒΑΖΗΣ, ΚΙΛΙΑΣ (71′ ΛΟΥΣΑΡΑΚΗΣ), ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ, ΚΑΡΑΛΑΓΑΣ, ΛΕΒΕΝΤΗΣ (53′ ΧΟΡΤΣΑΣ), ΤΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ, ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ, ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ (80′ ΤΣΑΓΑΛΑΣ)

Πηγή εικόνας: ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ