Παρέμεινε πρώτος ο Αθηναϊκός

Πηγή: Sportime.gr

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε ο Αθηναϊκός, καθώς επικράτησε με 3-2 της Πέρα Κλουμπ.

Οι «λόρδοι» προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 χάρη σταγκολ του Μπίτιλη στο 15 και του Ζίζηλα στο 45. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 52 χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πετρίτση. Ομως τρία λεπτά αργότερα, (55) ο Σταύρου έγραψε το 3-1. Το τελικό σκορ για την έρα Κλουμπ διαμόρφωσε. Στο 83 ο Κολοβός.

Έντονα παράπονα έχουν οι άνθρωποι του Αθηναϊκού από τις αποφάσεις του διαιτητή Σέγγου (ΣΔ Εύβοιας).

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Μηλιώνης, Μπίνας, Βουρλούμης, Αλεξόπουλος, Στρατής, Ζίζηλας, Μπιρμπίλι, Μπελέρι (63 Μπαλαφούτης), Σπέρτος (86 Παναγόπουλος), Σταύρου, Μπίτιλης (90 Κοτίτσας)

ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ: Καφούνης, Κόπελας, Βρούτσης, Αβραμίδης, Ξένος (46 Σιάσιος), Τσοπανάκος, Λιόλιος (67 Χίσο), Τζαναβάρας (89 Λιβαρτζηνός), Πετρίτσης, Κολοβός, Ντακογιαννόπουλος