Επιτυχίες του Μαχητή Βύρωνα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων

Πηγή: mahitisvirona.blogspot.com/

Επιτυχίες για τα δίδυμα του Μαχητή Βύρωνα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη. Οι αθλητές μας κατέλαβαν δύο χάλκινα στα -55kg και -66kg αντίστοιχα.

Ένα λάθος στοίχισε στον περσινό πρωταθλητή των -55kg Καρτσωνάκη Ιωάννη, την είσοδο στον τελικό και την διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου, στέλνοντας τον στα ρεπεσάζ για την διεκδίκηση της 3ης θέσης την οποία και κατέλαβε.

Η έκπληξη της ημέρας ήρθε από τον δίδυμο αδελφό Μιχάλη Καρτσωνάκη ο οποίος αν και τραυματισμένος κατέλαβε το χάλκινο μετάλλιο με χαρακτηριστική άνεση στον τελικό της 3ης θέσης με Ιππόν στα 15 δευτερόλεπτα.