“Διπλό” της Αναγέννησης Βύρωνα επί της ΑΕΚ

Πηγή: contra.gr

Σε ένα πολύ δυνατό ματς, όπου ξεχώρισε η καλή αμυντική λειτουργία των μονομάχων, η Αναγέννηση Βύρωνα επικράτησε 24-22 της ΑΕΚ στο, κεκλεισμένων των θυρών, κλειστό της Νέας Ιωνίας.

Η Ένωση ήταν άστοχη στις περισσότερες φάσεις, εν αντιθέσει με την Αναγέννηση Βύρωνα που ήταν πιο ψύχραιμη, καταφέρνοντας στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου να πάρει ένα προβάδισμα τριών γκολ (12-9).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και κάποια στιγμή πήραν το προβάδισμα, αλλά οι φιλοξενούμενοι έδειξαν αντανακλαστικά, χτίζοντας διαφορά τριών γκολ και φροντίζοντας να τη διατηρήσουν μέχρι τέλους χάρη στις αποκρούσεις του Νίκου Μαγκαφουράκη.

ΑΕΚ: Μπακαούκας 4, Γεωργιάδης 2, Δημοσθένους 3, Νικολαϊδης 5, Κολιούλης, Μπαλάς 2, Τσαούσης 2, Κατσίκης 1, Παπαδόπουλος Χ., Ξηρός, Τσιλιμπάρης Κ., Παπαδόπουλος Γ. 3, Χατζηκωνσταντίνου, Τσιλιμπάρης Ν.

Αναγέννηση Βύρωνα: Μαγκαφουράκης, Γεωργίου, Στούμπης Π. 6, Καραστέργιος, Αργυράκης 2, Τσεύλικος, Χριστοδούλου 1, Στούμπης Δ. 1, Χατσίκας, Αντωνιάδης, Μυλωνάς 8, Κωστούλας 2, Λεωνίδας 1, Φάμπατς 3, Ζέκιος, Βλαχοθανάσης.