«Κρατάει» το τρίποντο και συνεχίζει…

Πηγή: doxavyrona.gr

Ένα γκολ έξι λεπτά πριν τη λήξη του 90λεπτου χάρισε τη νίκη στη Δόξα, η οποία επικράτησε στο Βύρωνα 1-0 του Χαϊδαρίου.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να μην έπιασαν πολύ καλή απόδοση, ωστόσο ο στόχος της κατάκτησης των τριών βαθμών επιτεύχθηκε και αυτό είναι που κρατάνε τη δεδομένη στιγμή στην ομάδα του Βύρωνα. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Γκουντελίντσας με σουτ στο 84’.

Αξιοσημείωτο είναι ότι και οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς ο διαιτητής Χαλδαίος απέβαλε στο 59’ τον Μεσίνι του Χαϊδαρίου με απευθείας κόκκινη κάρτα και στη συνέχεια (73’) τον Λουσαράκη της Δόξας με δεύτερη κίτρινη.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ: Μπόκος, Κριεμάδι, Κατσούδας, Παπαδόπουλος, Ζίζηλας, Παπαχειμώνας (80′ Γκουντελίντσας), Κασσιανός (46′ Κατσιγιάννης), Χαλβατζής, Ταμπουράκης, Παπαντζίμας (46′ Φώσκολος), Λουσαράκης

ΧΑΪΔΑΡΙ: Κούνουπας, Ρούσα, Μπατής, Μεσίνι, Ρωμαΐδης, Πολίτης, Κακαράκης (86′ Κοντογουλίδης), Χριστούλης (81′ Παραγιουδάκης), Καρώνας (89′ Πανούσης), Σπίρο, Ρούπι

Πηγή εικόνας: Νίκος Κακογιάννης
Πηγή βίντεο: spdoxav.blogspot.gr